Podolog Oleśnica

Dlaczego warto Mi zaufać?

Wiedza i doświadczenie

Posiadam niezbędną wiedzę popartą doświadczeniem w zawodzie podologa.

wysoka jakość

Swoje usługi wykonuję z najwyższą starannością i precyzją.

Dobry kontakt

Odpowiadam na pytania klientów, najszybciej jak to możliwe.

Bezpieczeństwo

Korzystam z narzędzi jednorazowych, a wielorazowe każdorazowo sterylizuje w autoklawie.

Zakres usług

Obcięcie paznokci

Zabieg polega na poprawnym skróceniu paznokci, wygładzeniu płytki oraz oczyszczeniu wałów paznokciowych. Paznokcie przerośnięte opracowuję na długości oraz grubości.

Umów Usługę

Terapia wrastającego paznokcia

Zabieg polega na podcięciu drażniącego elementu paznokcia, wywołującego bolesność, stan zapalny i ziarninę ( tz. "dzikie mięso" ) oraz aplikacji opatrunku z lekiem.

Umów Usługę

Oczyszczanie paznokci

Zabieg polega na bezbolesnym oczyszczeniu paznokci zmienionych chorobowo. Gównie dotyczy zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. Jest także pomocny przy terapii onycholizy czyli stanu, w którym płytka paznokciowa odkleja się od łożyska.

Umów Usługę

Terapia pękających pięt

Zabieg polega na bezbolesnym usunięciu za pomocą skalpela i dłuta nadmiernie zrogowaciałej skóry na piętach oraz opracowaniu rozpadlin (głębokich pęknięć), które uniemożliwiają gojenie się naskórka. Następnym krokiem jest wygładzenie skóry za pomocą frezarki oraz aplikacja kompresu z preparatem przyśpieszającym regenerację i zmiękczanie naskórka.

Umów Usługę

Usuwanie brodawek (kurzajek) - terapia

Zabieg polega na mechanicznym usunięciu chorobowo zmienionej skóry za pomocą jednorazowego skalpela i dłuta oraz aplikacji preparatu chemicznego powodującego "wyłuszczanie się" brodawki. Na zakończenie aplikuję odciążenie na miejsce po zabiegu. Do domu otrzymasz specjalny preparat, który skraca czas trwania terapii.

Umów Usługę

Usuwanie odcików - terapia

Terapia odcisków polega na bezbolesnym usunięciu odcisku za pomocą skalpela i dłuta. Zabieg kończy się odciążeniem miejsca po odcisku oraz aplikacją opatrunku z preparatem zmiękczająco-regenerującym naskórek. Po zabiegu otrzymasz specjalne odciążenie, oraz maść do aplikacji w domu.

Umów Usługę

Rekonstrukcja paznokcia

Zabieg polega na oczyszczeniu część paznokcia, która jest odklejona od łożyska oraz wypełnieniu ubytku paznokcia. Do zabiegu używany jest podologiczny żel światłoutwardzalny przeznaczony do paznokci u stóp. Preparat zawiera w swoim składzie substancję przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne. Rekonstrukcję należy wymieniać co około 4 tygodnie. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby infekcyjne płytki paznokciowej.

Umów Usługę

Usuwanie zrogowaceń z podeszwy stóp

Zabieg polega na bezbolesnym usunięciu nadmiernie zrogowaciałego naskórka z części podeszwowej stóp za pomocą skalpela. Następnym krokiem jest wygładzenie skóry frezarką oraz aplikacja kremu dopasowanego do potrzeb i kondycji stóp. Zabieg należy powtarzać co 4- 6 tygodni.

Umów Usługę

Aplikacja Klamry na wrastające paznokcie

Zabieg polega na odpowiednim przygotowaniu płytki paznokciowej (prawidłowym skróceniu płytki, oczyszczeniu paznokcia, wysondowaniu wałów). W kolejnym kroku wykonuję indywidualnie dobraną klamrę oraz aplikuję i umocowuję ją na płytce paznokciowej.

Umów Usługę

Podstawowy zabieg podologiczny

Zabieg polega na poprawnym skróceniu i opracowaniu paznokci oraz usunięciu fizjologicznych zrogowaceń. Podczas zabiegu dowiesz się jak prawidłowo dbać o stopy. Dobiorę odpowiednią dla Ciebie pielęgnację domową oraz ewentualne odciążenia/ ortezy dla Twoich stóp. Na koniec zabiegu wmasuję podoceutyk dobrany do potrzeb Twoich stóp. Na paznokcie zaaplikuję olejek lub krem pielęgnacyjny, odżywkę lub lakier w zależności od stanu w jakim są paznokcie. Zabieg należy powtarzać co 4-8 tygodni w zależności od potrzeb i kondycji stóp.

Umów Usługę

Rozszerzony zabieg podologiczny

Zabieg polega na poprawnym skróceniu problematycznych paznokci (przerośniętych, wrastających, wkręcających się) oraz usunięciu nadmiernych zrogowaceń naskórka wynikających z zaburzeń biomechaniki stopy oraz układu ruchu. Podczas zabiegu dowiesz się jak prawidłowo dbać o stopy. Dobiorę odpowiednią dla Ciebie pielęgnację domową oraz ewentualne odciążenia/ ortezy dla Twoich stóp. Na koniec zabiegu wmasuję podoceutyk dobrany do potrzeb Twoich stóp, oraz olejek lub krem do paznokci. Zabieg należy powtarzać co 2-6 tygodni w zależności od potrzeb i kondycji stóp.

Umów Usługę

Dlaczego warto skorzystać moich usług

Holistyczne podejście do terapii

W trosce o zdrowie Państwa stóp współpracuję z innymi specjalistami takimi jak: Fizjoterapeuta, Dermatolog, Chirurg.

Nowoczesny gabinet

Posiadam nowoczesny, w pełni wyposażony gabinet, zgodny z wytycznymi Inspektora Sanitarnego.

darmowy Parking

Moi klienci mogą skorzystać z darmowego parkingu zlokalizowanego pod gabinetem.