Podolog Oleśnica

Domowe spa Dla Stóp

Cały dzień w szpilkach? Tramwaj znowu uciekł, a szef poprosił, abyś została w pracy po godzinach? Jak by tego było mało, nawet lody dziś Ci nie smakują? Hmmm …każda z nas ma czasem taki dzień. Dlatego też wszystkie te znaki jednoznacznie wskazują na, że to idealny moment na domowe Spa Twoich Stóp.

 

Stres i zmęczenie udziela się również im. Właśnie dlatego po masażu stóp, czujemy się jak nowo narodzone. Mija całe zmęczenie i napięcie, które gromadzimy każdego dnia.

 

Chcesz poznać moją tajemnicę, jak odczarować takie dni i poprawić humor sobie i swoim cudownym stopom?

Przygotowałam dla Ciebie receptę idealną! 

DOMOWY PEELING.

Obdaruj się nim w zaciszu Twojego domu. Włącz ulubioną muzyką, zaświeć zapachową świeczkę, przygotuj kojącą herbatkę. Niech Twoja wyobraźnia podpowie Ci, czego w tym momencie pragniesz.

 

Przepis na domowy peeling:

Zmieszaj cukier lub gruboziarnistą sól z oliwą z oliwek i odrobiną ulubionego olejku eterycznego.

Z powodzeniem możesz połączyć także miód z cukrem czy fusy z kawy z olejem. Cokolwiek tylko Ci się zamarzy. 

Tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Istnieje wyłącznie jedna zasada: połączenie substancji trącej i poślizgowej.

 

Gotowa?

Zatem zaczynamy 🙂:

 

1. Wyłącz telefon 😉

 

2. Stwórz idealny dla Ciebie nastrój.

 

3. Przygotuj wszystko, czego możesz w tym momencie potrzebować. Niech znajdzie się to w zasięgu Twojej ręki — książka, ulubiony napój, krem do stóp, naturalny olej, ciepły kocyk, woreczki foliowe, olejek eteryczny.

 

4. Przygotuj peeling lub wykorzystaj ten, który masz akurat pod ręką.

 

5. Wykonaj peeling i spłucz go. Ten krok możesz zastąpić np. wykonaniem masażu stóp za pomocą naturalnej gąbki lub rękawicy.

 

6. Przygotuj kąpiel dla stóp: nalej ciepłą wodę, dodaj ulubiony olej oraz kilka kropel olejku eterycznego. Jeśli masz płatki kwiatów, to jest to doskonały moment, aby ich użyć.

 

7. Stopy mocz w kąpieli około 5 – 10 minut.

 

8. Delikatnie osusz stopy, zmieszaj na dłoni krem do stóp z wybranym wcześniej naturalnym olejem. Powstałą „maskę” nałóż na stopy, po czym owiń je folią (możesz wykorzystać woreczki foliowe) i otul je kocykiem:)

 

9. Teraz już tylko czas na relaks 🙂 Masz dla siebie co najmniej 15 – 30 minut 🙂

 

10. Po tym czasie zdejmij woreczki, wmasuj w stopy resztki maski – jeśli cała się nie wchłonęła pod okluzją.Cudownie! Właśnie zrobiłaś dla siebie coś pięknego!

Powyższe kroki powtarzaj z miłością co najmniej raz w tygodniu lub gdy tylko poczujesz, że właśnie tego Ci teraz potrzeba 🙂