Podolog Oleśnica

O mnie

Kim jestem?

Nazywam się Monika Czapla. Z wykształcenia jestem kosmetologiem. Zafascynowana stopami podjęłam roczną naukę w Akademii Podologii w Katowicach i uzyskałam tytuł Specjalisty do spraw podologii.

Zdobytą wiedzę teoretyczną miałam przyjemność poprzeć ponad stugodzinnym doświadczeniem praktycznym pod okiem Pielęgniarki i Specjalisty Medycznej Pielęgnacji Stóp Pani Agnieszki Reif w Gabinecie Podologicznym „Przyjaciel Stóp” we Wrocławiu.
Zdobyta wiedzę poparłam praktyką i doświadczeniem prowadząc własny gabinet podologiczny od 2016 roku (z krótką przerwą) przy ulicy Krzywoustego 15 F w Oleśnicy. Obecnie zapraszam do korzystanie z moich usług w nowej lokalizacji w Pałacyku przy ulicy Wojska Polskiego 12/2 w Oleśnicy. 

Z chęci ciągłego rozwoju i troski o zdrowie Państwa stóp uczestniczę w licznych seminariach, warsztatach i wykładach dotyczących tematyki szeroko pojętej podologii, diabetologii, ortopedii oraz dermatologii. 

Dołożę wszelkich starań, aby moje działania utrzymywały Państwa stopy w jak najlepszym zdrowiu przez długie lata. 

Serdecznie zapraszam,

Monika Czapla

O Podologii

Kim jest podolog?

Podolog – to specjalista zajmujący się utrzymaniem w zdrowiu stop i paznokci. Holistyczne podejście do pracy wymaga wiedzy z zakresu kosmetologii, anatomii, biomechaniki, dermatologii. Wszystko to po to, aby spojrzeć na stopy nie tylko przez pryzmat powstałego modzela, czy odcisku, ale dotrzeć do przyczyny ich powstawania.

Zadania podologa

Do zadań podologa należy edukacja pacjenta dotycząca poprawnej pielęgnacji stóp. Profilaktyka polegająca na kierowaniu pacjenta we wczesnym etapie rozwoju deformacji i chorób kończyny dolnej do odpowiedniego specjalisty.

Zabieg podologiczny

Zabieg podologiczny to o wiele więcej  niż pedicure. To zabieg poprzedzony wywiadem podologicznym, analizą deformacji stóp. Wykonany przy użyciu specjalistycznych narzędzi, a kończący się doborem odpowiedniej terapii pozwalającej na powrót stóp do zdrowia.