Podolog Oleśnica

Gwiazda wśród gwiazd! Jej wysokość Stopa

„Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki” – Leonardo da Vinci

To absolutnie cudowna prawda!

Nasze stopy to twór doskonały. Każda z nich zbudowana jest aż z 26 kości (to prawie 13% ogółu całego kośćca). Kości łączy układ torebkowo-więzadłowy, w którego skład wchodzą 33 stawy i 107 więzadeł. Stopa skonstruowana jest z 20 mięśni, które tworzą sklepienie podłużne i poprzeczne oraz dają nam możliwość poruszania palcami. Za każdym razem, gdy o tym myślę, to zachwyca mnie geniusz ich konstrukcji.


Zdrowe stopy to prawdziwe źródło szczęścia. To nasza wolność i niezależność. To w nich jest siła, która pozwala nam zrobić krok do przodu, iść w kierunku realizacji naszych marzeń. Dzięki nim poznajemy świat poprzez receptory odbierające niezliczoną liczbę przyjemnych bodźców (miękki dywan, ciepły piasek na plaży, delikatny chłód przy stąpaniu po porannej rosie). Stopy ostrzegają nas także przed niebezpieczeństwem, reagując bólem na skrajne temperatury lub nierówności powierzchni. To właśnie na stopach w pierwszej kolejności manifestują się choroby całego naszego organizmu.


To tylko kilka z miliona powodów, by traktować je po królewsku.


Zadbajmy o ich poprawną pielęgnację, wygodne buty i gimnastykę. One z pewnością odwdzięczą się nam, nosząc nas tam, gdzie tylko zapragniemy przez długie lata.